$ DOLAR → Alış: 19,02 / Satış: 19,10
€ EURO → Alış: 20,49 / Satış: 20,57

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, 4 Kişi Atadı Kadir Kardaş’a Yardımcı Geldi

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, teşkilata yeni isimler almaya devam ediyor. Büyükekşi, biri genel sekreter üçü direktör olmak üzere dört yeni isim daha atadı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, 4 Kişi Atadı Kadir Kardaş’a Yardımcı Geldi
  • 02.02.2023
  • 26 kez okundu

AJANSSPOR HABER

Merkez Hakem Kurulu (MHK) yönetimini değiştirerek Lale Orta’yı göreve getiren Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, kurumun teşkilat yapısında da yeni atamalar yapmaya devam ediyor. TFF’de dört yeni atama daha gerçekleşti. Söz konusu isimler TFF’nin bugün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında tanıtıldı.

Bakanlıktan Kardaş’ın yardımcılığına

TFF Başkanı Büyükekşi, bir genel sekreter yardımcısı, üç de yeni direktör ataması gerçekleştirdi. Eren Yeşilyurt, TFF’nin genel sekreteri Kadir Kardaş’ın yeni yardımcısı oldu. Yeşilyurt, kamu yönetiminden gelen önemli bir isim. Daha önce Türk Şeker Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Yeşilyurt, son olaraksa eski Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu İstanbul Grup Başkanı’ydı.

Özelleştirmeden TFF İK’ya geçti

Büyükekşi, geniş bir operasyona ve dış denetime tuttuğu İnsan Kaynakları yönetiminde de değişikliğe getti. Engin İçenli, TFF İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü olarak atandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi’nde 4 yıl çalışan İçenli, son olarak Tarım Kredi Holding’in CEO’su olarak görev yaptı.

Pazarlama Yasemin Erdemir Güzeloğlu’na emanet

Savorel Zeytin Yağı firmasının kurucusu olan Yasemin Erdemir Güzeloğlu ise TFF Kaynak Geliştirme ve Pazarlama Direktörü oldu. Güzeloğlu geçmişte Türkiye Tanıtım Grubu İcra Direktörlüğü ve Türk Hava Yolları’nda da interaktif pazarlama ve iletişim menajeri olarak görev yaptı.

Mali işlerin yeni patronu Güner Özkan

Mehmet Büyükekşi, TFF Mali İşler Direktörlüğü pozisyonuna da Güner Özkan’ı getirdi. Güner, Aralık 2022’ye kadar 5 yıl boyunca Özen Alışveriş Hizmetleri’nin mali işler ve finans direktörü olarak görev yaptı. Güner öncesinde de Pakpen’de CFO’luk ve Doğuş Otomotiv’de de finans müdürü olarak çalıştı.

7 genel sekreter koltuğunu dağıttı

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, göreve geldiğinde 7 olan genel sekreter sayısını geçen ayın ortasında kaldırdı. Büyükekşi, bazı isimlerle yollarını ayırırken bazılarını da direktörlük görevine getirdi. Büyükekşi, yaklaşık 15 gün sonra genel sekreter Kadir Kardaş’a Engin İçenli’yi yardımcı olarak atadı.

Kayseri ve Trabzon’a yeni bölge müdürü

Öte yandan TFF’nin iki bölge müdürlüğünü de yeni atamalar gerçekleştirdi. Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mutlu Önal, TFF Kayseri Bölge Müdürü olurken, eski Trabzonsporlu Hamdi Aslan ise TFF Trabzon Bölge Müdürü olarak atandı.

65 yaş üstü personeli gönderdi

Nihat Özdemir’in istifası sonrası olağanüstü genel kurulda 1 yıllığına TFF Başkanı seçilen Mehmet Büyükekşi, geride kalan yaklaşık 7 ayda geniş çaplı bir yapılanma operasyonu yürüttü. Büyükekşi, öncelikle her birimde 65 yaş üstü personelle yollarını ayırarak, federasyonun personelinde bir gençleştirmeye gitti.

Toplam 71 personelle yollarını ayırdı

Büyükekşi, KPGM firmasına yaptırdığı insan kaynakları denetimi sonrasında kurumda toplam 71 kişiyle yollarını ayırdı. Büyüekşi, 468 olan toplam TFF çalışanı sayısını 397 kişiye indirdi. Genel sekreter yardımcılarından idari direktörlere ve antrenörler de yolları ayrılan isimler arasında yer aldı. Büyükekşi, Rasim Kara ve Rüştü Reçber gibi bilinen isimlerle vedalaştı.

Ukrayna BM Güvenlik Konseyi’ni acil toplantıya çağırdı
Rusya’nın Belarus'a taktik nükleer silahlarını konuşlandırma planını açıklamasının ardından Ukrayna BM Güvenlik Konseyini acil toplantıya çağırdı. NATO Rusya'nın açıklamasını kınadı.
Köksal Engür hayatını kaybetti
Usta oyuncu Köksal Engür, 77 yaşında hayatını kaybetti. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Engür, aynı zamanda Türkiye'nin en başarılı seslendirme...
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile telefonda görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio...
Ukrayna’dan BMGK’ya olağanüstü toplantı çağrısı
Ukrayna’dan BMGK’ya olağanüstü toplantı çağrısı Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın Belarus’a taktik nükleer silah yerleştirme kararı sonrası Birlemiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne...
New York Times Meydanı’nda iftar ve teravih
ABD’de yaşayan Müslümanlar, New York’taki Times Meydanı’nda bir araya gelerek topluca iftar yapıp, teravih namazı kıldı. ABD’nin New York kentinde...
İsrail’de Savunma Bakanı’nın görevden alınmasının ardından sokaklar karıştı
İsrail’de Savunma Bakanı’nın görevden alınmasının ardından sokaklar karıştı İsrail’de Başbakan Binyamin Netanyahu’nun tartışmalı yargı reformu hakkındaki sözlerinin ardından Savunma Bakanı...
Philadelphia Union 1 – Orlando City SC 2
Hasan Çelik/ Turk USA Newspaper  Orlando City SC, yağmurlu bir Cumartesi gecesinde Chester, Pensilvanya’da ev sahibi Philadelphia Union’ı 2-1 mağlup...
İran’dan Rusya’ya İHA tedariği devam ediyor
İngiltere Savunma Bakanlığı Rusya’nın Ukrayna’ya Mart ayında İran İHA'ları ile 71 saldırı düzenlediğini açıkladı.
Tunus açıklarında batan teknelerde en az 29 sığınmacı öldü
Tunus açıklarında alabora olan üç teknede 29 Afrikalı sığınmacı yaşamını yitirdi. Tunus sahil güvenliği sığınmacıların Akdeniz’i geçerek İtalya kıyılarına ulaşmaya...
Sinan Oğan 100 bin imzaya ulaştı
ATA İttifakı'nın adayı Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı seçiminde aday olabilmesi için gerekli olan 100 bin imzayı topladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ