$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

İnegöl Belediyesi’nde Yeni Başkan Makamı Devraldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 1 günlüğüne tüm makamlar çocukların oldu. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da bugün makamını Hacer Salih Yıldız İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Güney Seymen’e devretti.

İnegöl Belediyesi’nde Yeni Başkan Makamı Devraldı
  • 24.04.2023
  • 36 kez okundu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 1 günlüğüne tüm makamlar çocukların oldu. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da bugün makamını Hacer Salih Yıldız İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Güney Seymen’e devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında geleneksel hale gelen çocukların temsili olarak yönetici koltuğuna oturmaları, her şehir ve kurumda olduğu gibi İnegöl Belediyesi’nde de gerçekleşti. Belediye Başkanı Alper Taban, makamını bir süreliğine Hacer Salih Yıldız İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Güney Seymen’e devretti. Temsili makam devri için okul idarecileri ve öğretmeniyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban’ı ziyaret eden Seymen, Başkanlık makamına oturmasının ardından projelerini de kamuoyu ile paylaştı.

BAŞKAN PROJELERİNİ PAYLAŞTI

Temsili makam devir teslim töreninde Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Güney Seymen, Başkan Taban’dan makamı devralıp projelerini anlattı. Konuşmasına kendini tanıtarak başlayan Seymen; “Adım Güney Seymen. 3. Sınıf öğrencisiyim, 9 yaşındayım. Belediye Başkanlığı görevimde oyun ablası veya oyun ağabeyleri için özel oyun alanları hazırlayacağım. Bu alan açık olacak. Orada öyle eğlenceli oyunlar oynanacak ki çocuklar telefon ve ekran bağımlılığını bırakıp oraya gitmek isteyecek. Oyun alanı çok amaçlı bir saha olacak. Basketbol, futbol ve voleybol oynanabilecek. Aynı zamanda yürüyüş alanları olacak. Ağaçlar içerisinde yetişkinler de burada kafa dinleyebilecek. İnegöl’de ayrıca çocuklar için sanatsal faaliyetlerin arttırılması gerektiğini düşünüyorum. Şu an kurslar açılıyor ancak bunları daha sık şekilde yapabiliriz. Altyapı çalışmalarını da geliştirmemiz lazım. Bunları en kısa sürede çözeceğim. İnegöl’ün tanıtımının az olduğunu düşünüyorum. İnegöl’ün köftesi, mobilyası meşhur. Birçok olumlu özelliği var. Mesela Kurşunlu çileği… Bunun gibi daha pek çok özellik var” dedi.

BAŞKANIMIZIN FİKİRLERİNİ ÇOK BEĞENDİM

Makamını bir günlüğüne Güney Seymen’e devreden Belediye Başkanı Alper Taban ise “Başkanımıza yeni görevi hayırlı olsun. Bugün kendisine Başkanlık makamını teslim ettik. Başkanımızın fikirlerini çok beğendim. Kendisini kutluyorum, tebrik ediyorum. Bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum. Bugün belki sembolik olarak Belediye Başkanı oldun ama gelecekte Cenabı Allah gönlüne göre nasip etsin. Hangi hedefe varmak istiyorsan en güzelini nasip etsin inşallah” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Etiketler: / / / /

Enflasyon: TÜİK’e göre yüzde 61, ENAG’a göre yüzde 130
Türkiye İstatistik Kurumu, Eylül ayı yıllık enflasyon oranını yüzde 61,53 olarak açıkladı. Ancak ENAG'ın hesaplamalarına göre enflasyon yüzde 130,13.
İran: Kafkaslarda jeopolitik değişikliklere karşıyız
Dağlık Karabağ'ın Azerbaycan toprağı olduğunu kabul eden Tahran, diğer yandan Kafkasların jeopolitik anlamda yeniden yapılandırılmasına ve sınırların kaydırılmasına karşı olduğunu...
Yeni ve demokratik anayasa ne kadar mümkün?
Erdoğan'ın çağrısının ardından 1982 Anayasası'nın değişmesi için uygun zemin olup olmadığı, ortaya demokratik bir anayasa çıkıp çıkmayacağı tartışılıyor. Siyaset bilimcilere...
Türkiye Kuzey Irak’tan petrol ithalatını yeniden başlatıyor
Kuzey Irak'tan Ceyhan limanına yapılan, Türkiye'nin Mart ayında durdurduğu petrol ithalatının bu hafta içinde başlatılacağı açıklandı.
Merkel’den Erdoğan anısı: Onların Başbakanı benim
Almanya'nın eski başbakanı Merkel, Almanya'da yaşayan Türkler konusunun Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme geldiğini ve kendisine "Onların Başbakanı benim" dediğini söyledi.
Ankara’da bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara saldırısının ardından Kuzey Irak’a hava operasyonu
Ankara'da dün İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü girişine gerçekleştirilen saldırı girişimini PKK üstlendi. TSK, Irak'ın kuzeyindeki hedeflere hava operasyonu düzenledi.
Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara’daki saldırıda yanıtı aranan sorular
Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik saldırının ardından iki sorunun yanıtı aranıyor: İki saldırgan silahlarla Kayseri'ye nasıl geldi? Çalıntı araç Ankara'ya...
NATO ve AB’den Türkiye ile dayanışma mesajı
Ankara'da düzenlenen saldırı sonrasında NATO ve AB'den saldırıyı kınama, Türkiye ile dayanışma mesajları geldi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ