$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Başkan Büyükakın, makamını 4. sınıf öğrencisi Yayla’ya bıraktı

Başkan Büyükakın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle başkanlık makamını 4’üncü sınıf öğrencisi Azranur Yayla’ya devretti.

Başkan Büyükakın, makamını 4. sınıf öğrencisi Yayla’ya bıraktı
  • 25.04.2023
  • 43 kez okundu

Başkan Büyükakın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle başkanlık makamını 4’üncü sınıf öğrencisi Azranur Yayla’ya devretti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık makamını Türk Pirelli İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Azranur Yayla’ya devretti. Yayla, Başkan Büyükakın’a 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu verdiği için teşekkür etti. Başkan Büyükakın, doktor ya da öğretmen olmak istediğini belirten Azranur’a “İkisi de çok güzel meslekler. Biri hayat kurtarıyor diğeri de insan kurtarıyor” dedi.

“ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

“Ne kadar çok insanımızı yetiştirirsek o ülke o kadar gelişir” diyen Başkan Büyükakın,  şunları söyledi: “Dolayısıyla okuryazarlığı arttıralım, okullarda geçen süre artsın. Eğitim süresi ne kadar uzunsa o ülkeler o kadar gelişmiş oluyor. Özellikle erken yaşta eğitimin daha başarılı olduğunu gördük. Bilişim teknolojilerinin gelişmesi o alanın okuryazarlığının daha önemli olduğunu gösteriyor. Eğer robotların yazılımını ve donanımını geliştirecek okuryazarlığı arttırırsak geleceğin dünyasına daha iyi hazırlanırız. Okullara robotik kodlama sınıfları yapalım dedik. Bunun yarın çocukları için meslek sahibi olmada, iş bulmada daha kıymetli olacağını düşündük. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onlara güzel bir gelecek bırakmak için çalışıyoruz.”

“YARIN ÜLKEMİZ DAHA GÜÇLÜ OLSUN DİYE UĞRAŞIYORUZ”

Başkan Büyükakın, gençler ve çocuklar için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, “Biz, çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğin dünyasında rekabet edebilsinler, diğer ülkelerden geri kalmasınlar diye her alanda onların önlerine fırsatlar sağlamaya çalışıyoruz. Çalışıyoruz ki daha iyi yetişsinler, bizden daha fazla çalışsınlar, yarın ülkemiz daha güçlü olsun diye uğraşıyoruz. Bütün gayretimiz bunun için” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Etiketler: / / /

Gazeteci Ayşenur Arslan gözaltına alındı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma açılan gazeteci Ayşenur Arslan gözaltına alındı.
Enflasyon: TÜİK’e göre yüzde 61, ENAG’a göre yüzde 130
Türkiye İstatistik Kurumu, Eylül ayı yıllık enflasyon oranını yüzde 61,53 olarak açıkladı. Ancak ENAG'ın hesaplamalarına göre enflasyon yüzde 130,13.
İran: Kafkaslarda jeopolitik değişikliklere karşıyız
Dağlık Karabağ'ın Azerbaycan toprağı olduğunu kabul eden Tahran, diğer yandan Kafkasların jeopolitik anlamda yeniden yapılandırılmasına ve sınırların kaydırılmasına karşı olduğunu...
Yeni ve demokratik anayasa ne kadar mümkün?
Erdoğan'ın çağrısının ardından 1982 Anayasası'nın değişmesi için uygun zemin olup olmadığı, ortaya demokratik bir anayasa çıkıp çıkmayacağı tartışılıyor. Siyaset bilimcilere...
Türkiye Kuzey Irak’tan petrol ithalatını yeniden başlatıyor
Kuzey Irak'tan Ceyhan limanına yapılan, Türkiye'nin Mart ayında durdurduğu petrol ithalatının bu hafta içinde başlatılacağı açıklandı.
Merkel’den Erdoğan anısı: Onların Başbakanı benim
Almanya'nın eski başbakanı Merkel, Almanya'da yaşayan Türkler konusunun Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme geldiğini ve kendisine "Onların Başbakanı benim" dediğini söyledi.
Ankara’da bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara saldırısının ardından Kuzey Irak’a hava operasyonu
Ankara'da dün İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü girişine gerçekleştirilen saldırı girişimini PKK üstlendi. TSK, Irak'ın kuzeyindeki hedeflere hava operasyonu düzenledi.
Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara’daki saldırıda yanıtı aranan sorular
Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik saldırının ardından iki sorunun yanıtı aranıyor: İki saldırgan silahlarla Kayseri'ye nasıl geldi? Çalıntı araç Ankara'ya...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ