$ DOLAR → Alış: 27,39 / Satış: 27,49
€ EURO → Alış: 28,91 / Satış: 29,02

“Renkli Hayaller Sahnesi” 23 Nisan’da Hatay’daki Çocuklarla Buluştu

TOBB Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi, Netflix Türkiye, Tiyatro Kooperatifi ve İhtiyaç Haritası iş birliğiyle hayata geçirilen “Renkli Hayaller Sahnesi” projesi, depremden etkilenen çocukları sanatın iyileştirici gücüyle buluşturmak üzere 23 Nisan’da Hatay’da açılışını yaptı.

“Renkli Hayaller Sahnesi” 23 Nisan’da Hatay’daki Çocuklarla Buluştu
 • 25.04.2023
 • 40 kez okundu

TOBB Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi, Netflix Türkiye, Tiyatro Kooperatifi ve İhtiyaç Haritası iş birliğiyle hayata geçirilen “Renkli Hayaller Sahnesi” projesi, depremden etkilenen çocukları sanatın iyileştirici gücüyle buluşturmak üzere 23 Nisan’da Hatay’da açılışını yaptı. Hatay ve Kahramanmaraş’ta 2 ay boyunca sürecek proje kapsamında çocuklar tiyatro oyunları, atölyeler, konserler, film gösterimleri ve sokak performanslarıyla buluşacak.

 

 

TOBB Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi, Netflix Türkiye, Tiyatro Kooperatifi ve İhtiyaç Haritası’nın #BirlikteDüşlüyoruz diyerek başlattığı #RenkliHayallerSahnesi projesinin açılışı Hatay’da yapıldı. Tiyatro oyunları, atölye, konser ve film gösterimiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda dopdolu bir programla çocuklarla bir araya gelindi.

 

Renkli bir konserle başlayan program, Tiyatro Kooperatifi ortağı tiyatrolardan Mahşer-i Cümbüş’ün “Mahşer-i Cümbüş Çocuk” interaktif doğaçlama oyunuyla devam etti. Hemen ardından, Tiyatro Kooperatifi ortaklarından Primat Atölye’nin çocukların yaratıcılığını canlandıran “Benim Adım Leonardo” isimli atölyesi yer aldı. Günün performanslarının sonuncusu Akdeniz Bölge Tiyatro Kooperatifi ortaklarından Nar Sahne’nin “Kralın Giysileri” oyunu oldu. Netflix Türkiye’nin içerik desteğiyle gerçekleştirilen film gösterimiyle gün tamamlandı.
 

İstanbul Psikodrama Derneği tarafından içeriklerinin deprem bölgesine uygunluğu incelenen ve onaylanan etkinlerin yer alacağı, 23 Nisan’dan 26 Haziran’a kadar Hatay ve Kahramanmaraş’ta sürecek proje kapsamında:
 

 • Tiyatro Kooperatifi ortağı, Asmalı Sahne, Atta Festival, Biraderler Yapım, DerinArt, Fabrika Sanat, İstanbulimpro, Mahşer-i Cümbüş, Mask-Kara Tiyatrosu, Primat Atölye, QPerformans, Tatavla Tiyatro, Tiyatro BeReZe, Uygur Sanat Tiyatrosu ve Wise Akademi; Akdeniz Bölge Tiyatro Kooperatifi ortağı Adana Gösteri Sanatları Merkezi, Ekol Casting, Gülse Tiyatro, Nar Sahne, Ortak Sahne ve Reverans Sanat, #RenkliHayallerSahnesi’nde tiyatro oyunları ve atölyeleriyle çocuklarla buluşacak. 
   
 • Her hafta çocuklar için konserler ve sokak performansları yer alacak.
   
 • Haftada 6 gün, Netflix Türkiye’nin içerik desteğiyle film gösterimleri gerçekleştirilecek.
   

Tiyatro Kooperatifi’nin tasarlayıcısı ve yürütücüsü olduğu, TOBB Kreatif Endüstriler Meclisi’nin organizasyonel gücü ve desteği, Netflix Türkiye’nin finansmanını üstlendiği ve film gösterimleri için içerik desteğinde bulunduğu, İhtiyaç Haritası’nın sahadaki operasyonel desteği sağladığı #RenkliHayallerSahnesi projesi, depremden etkilenen çocukların iyi oluşuna katkı sağlamak ve yaraları birlikte sarmak için #BirlikteDüşlüyoruz demeye devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Etiketler: / / / /

Türkiye Kuzey Irak’tan petrol ithalatını yeniden başlatıyor
Kuzey Irak'tan Ceyhan limanına yapılan, Türkiye'nin Mart ayında durdurduğu petrol ithalatının bu hafta içinde başlatılacağı açıklandı.
Merkel’den Erdoğan anısı: Onların Başbakanı benim
Almanya'nın eski başbakanı Merkel, Almanya'da yaşayan Türkler konusunun Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme geldiğini ve kendisine "Onların Başbakanı benim" dediğini söyledi.
Ankara’da bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara saldırısının ardından Kuzey Irak’a hava operasyonu
Ankara'da dün İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü girişine gerçekleştirilen saldırı girişimini PKK üstlendi. TSK, Irak'ın kuzeyindeki hedeflere hava operasyonu düzenledi.
Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara’daki saldırıda yanıtı aranan sorular
Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik saldırının ardından iki sorunun yanıtı aranıyor: İki saldırgan silahlarla Kayseri'ye nasıl geldi? Çalıntı araç Ankara'ya...
NATO ve AB’den Türkiye ile dayanışma mesajı
Ankara'da düzenlenen saldırı sonrasında NATO ve AB'den saldırıyı kınama, Türkiye ile dayanışma mesajları geldi.
Erdoğan: Avrupa Birliği’nden herhangi bir beklentimiz yoktur
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'deki konuşmasında muhalefete yeni anayasa için iş birliği çağrısı yaparken, AİHM ile AB'ye yönelik sert açıklamalarda bulundu.
TİP Can Atalay için Özgürlük Yürüyüşü başlattı
TİP, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın da aralarında bulunduğu Gezi tutuklularının tahliye edilmemesi nedeniyle Hatay'dan Ankara'ya Özgürlük Yürüyüşü başlattı. TİP'li vekiller...
ABD’de kapanma son dakikada atlatıldı
ABD'de bugün başlayan yeni mali yıla dair federal bütçe üzerindeki anlaşmazlık nedeniyle oluşan kapanma tehlikesi son dakikada aşıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ