$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Watsons İyilik Hareketi, Herkesi Daha İyi Bir Geleceğe Çağırıyor!

Sürdürülebilirliğin çevresel, toplumsal ve ekonomik olarak tüm eksenlerinde sorumluluk alan Watsons, VR teknolojisiyle oluşturduğu sıra dışı ve eğlenceli deneyim platformu ile dünyamızın güzelliğini korumak ve devamlılığını sağlamak konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Watsons İyilik Hareketi, Herkesi Daha İyi Bir Geleceğe Çağırıyor!
  • 25.04.2023
  • 34 kez okundu

Sürdürülebilirliğin çevresel, toplumsal ve ekonomik olarak tüm eksenlerinde sorumluluk alan Watsons, VR teknolojisiyle oluşturduğu sıra dışı ve eğlenceli deneyim platformu ile dünyamızın güzelliğini korumak ve devamlılığını sağlamak konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Tüm dünyanın ortak problemi olan iklim krizi ve ormansızlaşma ile mücadeleyi misyon edinen Watsons, üretim süreçlerinden organizasyonel süreçlere kadar her aşamada sürdürülebilirlik vizyonuyla hareket ediyor. 

Sanal gerçeklikle doğayı keşfet

Bir deneyim markası olan Watsons, #WatsonsİyilikHareketi kapsamında sanal gerçeklikle hazırladığı www.watsonsgogreen.com/vr-tr isimli Sürdürülebilirlik VR Hub deneyim platformunda, sürdürülebilirlik konusunda bilgilendirici içerikleri ve ipuçlarını eğlenceli bir şekilde müşterilerine sunuyor. Okyanus, Dünya, Orman, Watsons Sürdürülebilir Yaşam ve Dünya Günü odalarından oluşan deneyim platformunda doğayı korumak ve daha sürdürülebilir bir dünya yaratmak için önemli bilgilerin yanı sıra eğlenceli oyunlar ve testler yer alıyor. Proje kapsamında Instagram sayfasında da özel bir filtre oluşturan Watsons, filtrede bulunan bilgilendirici mesajlarla farkındalık sağlamayı hedefliyor. 

Watsons, globalde 2 bin tondan fazla karbondioksit emisyonunu dengeliyor

“Herkes için her yerde daha sürdürülebilir ürünler” sunma misyonunun bir parçası olan Sürdürülebilir Yaşam ürünlerinin sayısını globalde 8.000’e çıkaran Watsons, 2.000 tondan fazla karbondioksit (CO2) emisyonunu dengeleme sözü vererek sürdürülebilirlik taaddüdünü güçlendiriyor. 

İklim değişikliğine karşı mücadelenin herkes için acil bir öncelik olduğunu söyleyen Watsons Avrupa ve Asya CEO’su Malina Ngai, Dünya çapında önde gelen bir sağlık ve güzellik perakendecisi olarak, iyilik yapmak için müşterilerimizle birlikte büyük bir gücüz ve gezegenimizde etkili bir değişiklik yapma konusunda önemli bir rol oynuyoruz. Watsons olarak çevresel zorluklarla mücadele etmek için doğa temelli çözümler ile karbon dengeleme projelerimize olan yatırımlarımızı hızlandırıyoruz” diye konuştu. 

Watsons’ın odak noktası “sürdürülebilirlik”

Watsons Türkiye, Sürdürülebilir Yaşam kategorisinde; doğa dostu ürünlere, sürdürülebilir içeriklere/malzemelere, yeniden dolum/yeniden kullanma/ yer değiştirme yapılan ürünlere ve sürdürülebilir ambalajlara sahip ürünlere yatırım yapıyor. #WatsonsİyilikHareketi Sürdürülebilir Yaşam Ürünlerini Tercih Etmeye Çağırıyor sloganıyla sunduğu 1.000’e yakın Sürdürülebilir Yaşam Ürünü ile müşterilere çevre dostu ürünler sağlamayı, bu ürünleri mağaza ve online kanalda öne çıkarmayı ve sürdürülebilir alışveriş konusunda müşterilerini bilinçlendirmeyi hedefliyor. Türkiye’de güzellik ve bakım kategorisinde sürdürülebilirliği sahiplenen ilk ve tek perakende markası olan Watsons, sürdürülebilir ürünlerde tüketicilerin ilk tercihi olmak için çalışmalarını sürdürüyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Etiketler: / / /

Gazeteci Ayşenur Arslan gözaltına alındı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma açılan gazeteci Ayşenur Arslan gözaltına alındı.
Enflasyon: TÜİK’e göre yüzde 61, ENAG’a göre yüzde 130
Türkiye İstatistik Kurumu, Eylül ayı yıllık enflasyon oranını yüzde 61,53 olarak açıkladı. Ancak ENAG'ın hesaplamalarına göre enflasyon yüzde 130,13.
İran: Kafkaslarda jeopolitik değişikliklere karşıyız
Dağlık Karabağ'ın Azerbaycan toprağı olduğunu kabul eden Tahran, diğer yandan Kafkasların jeopolitik anlamda yeniden yapılandırılmasına ve sınırların kaydırılmasına karşı olduğunu...
Yeni ve demokratik anayasa ne kadar mümkün?
Erdoğan'ın çağrısının ardından 1982 Anayasası'nın değişmesi için uygun zemin olup olmadığı, ortaya demokratik bir anayasa çıkıp çıkmayacağı tartışılıyor. Siyaset bilimcilere...
Türkiye Kuzey Irak’tan petrol ithalatını yeniden başlatıyor
Kuzey Irak'tan Ceyhan limanına yapılan, Türkiye'nin Mart ayında durdurduğu petrol ithalatının bu hafta içinde başlatılacağı açıklandı.
Merkel’den Erdoğan anısı: Onların Başbakanı benim
Almanya'nın eski başbakanı Merkel, Almanya'da yaşayan Türkler konusunun Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme geldiğini ve kendisine "Onların Başbakanı benim" dediğini söyledi.
Ankara’da bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara saldırısının ardından Kuzey Irak’a hava operasyonu
Ankara'da dün İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü girişine gerçekleştirilen saldırı girişimini PKK üstlendi. TSK, Irak'ın kuzeyindeki hedeflere hava operasyonu düzenledi.
Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na bombalı saldırı
İçişleri Bakanı Yerlikaya Ankara'da "bombalı saldırı eylemi" düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda iki emniyet mensubu hafif yaralandı. Cumhuriyet Başsavcılığı saldırıyla ilgili soruşturma...
Ankara’daki saldırıda yanıtı aranan sorular
Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik saldırının ardından iki sorunun yanıtı aranıyor: İki saldırgan silahlarla Kayseri'ye nasıl geldi? Çalıntı araç Ankara'ya...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ