$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,85
€ EURO → Alış: 20,65 / Satış: 20,73

Ethem Sancak’ın İhraç Kararı Beşiktaş’ta Soğuk Savaş Başlattı

Atilla TÜRKER-AJANSSPOR Beşiktaş’ta soğuk savaş… İş insanı Ethem Sancak’ın Beşiktaş Disiplin Kurulu tarafından ihraç edilmesinin ardından …

Ethem Sancak’ın İhraç Kararı Beşiktaş’ta Soğuk Savaş Başlattı
  • 09.11.2022
  • 42 kez okundu

Atilla TÜRKER-AJANSSPOR

Beşiktaş’ta soğuk savaş… İş insanı Ethem Sancak’ın Beşiktaş Disiplin Kurulu tarafından ihraç edilmesinin ardından ipler iyice gerildi. Beşiktaş Başkanvekili Engin Baltacı, kurulu ‘diplomatik’ bir dille uyardı. Kurul ise Baltacı’ya çok sert bir karşılık verdi.

Baltacı: Yazışmalarda yönetimden izin alın

Bilindiği üzere, Beşiktaş Kulübü Disiplin Kurulu, 19 Ekim 2022’de yaptığı toplantıda ünlü iş insanı Ethem Sancak’ın Beşiktaş’tan ihraç edilmesini kararlaştırmıştı. İşte bu kararın ardından Beşiktaş’ta ipler iyice gerildi. 3 Kasım’da disiplin kurulu da dahil olmak üzere, tüm kurullara bir yazı gönderen Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Engin Baltacı, diplomatik bir dille uyarıda bulundu. Baltacı, “Kulübümüzün temsiliyet yetkisi ve sorumluluğu yönetim kuruluna tevdi edilmiştir. Her türlü yazışmanın yönetim kurulu sekretaryası üzerinden ele alınması, kulübümüzün menfaatlerinin korunması adına önem arz etmektedir. Bu minvalde her türlü yazışma konusunda yönetim kurulunun bilgi ve görüşüne sunulması ve izin alınması konusunda rica ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz” dedi.

Engin Baltacı’ya cevap gecikmedi

Engin Baltacı’nın bu uyarı yazısını disiplin kurulunun yanı sıra denetleme kurulu, sicil kurulu ve divan kurulu’na da gönderdiği öğrenildi. Ancak asıl adresin Ethem Sancak’ın ihracı nedeniyle disiplin kurulu olduğu bildirildi.

Beşiktaş Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar da 8 Kasım’da Baltacı’ya bir cevap yazısı gönderdi ve adeta onu topa tuttu! Akpınar, “Kurulumuza hitaben, içeriğinin ne olduğu anlaşılamayan yazı, mail yolu ile tarafımıza ulaşmıştır. Beşiktaş Disiplin Kurulu, seçimle göreve gelmiş, bağımsız bir kuruldur” diyerek söze girdi.

Akpınar: Yönetimden izin almayacağız

Karar verirken “Sadece Beşiktaş’ın tarafı olma” ilkesiyle hareket ettiklerini vurgulayan Akpınar, “Yapılan işler tüzüğümüze uygun olarak sürdürülmektedir. Disiplin kurulu başkan ve üyelerinin bilgi paylaşımıyla ilgili görüşler gerek kulübümüzü ve gerekse disiplin kurulumuzu bağlamayacağı tartışmasızdır. Kaldı ki, aynı zamanda 6’sı divan kurulu üyesi olan, yıllarını Beşiktaş’ımız içinde geçirmiş olan kurul üyelerimizin Beşiktaş’ımıza zarar verici tutum içerisinde olmaları düşünülemeyeceği gibi, bu konuda nasıl bir endişe duyulması da anlaşılamamıştır. Kurul olarak, mezkur yazıda talep edilen, yönetim kurulunun izin ve görüşünün alınması tarzı bir talebin mümkün olmadığını, tüm kurul üyelerinin ortak görüşü olarak bildiririm” dedi.

Tüm kurullar ortak hareket edecek

Beşiktaş Başkanvekili Engin Baltacı’nın Ethem Sancak’la ilgili düşüncesini ve uyarı yazısını göz önünde bulunduran Beşiktaş Kulübü kurullarının ortak hareket edeceği öğrenildi. Sancak’ın ihraç edilmesinden dolayı büyük rahatsızlık duyduğu öğrenilen Baltacı ve başkan Ahmet Nur Çebi’nin bu gelişmeler karşısında nasıl bir tutum sergileyeceği de merak konusu oldu.

Sancak: Beşiktaş TMSF’ye düşerse alırım

Bilindiği üzere Ethem Sancak, Beşiktaş hakkında 15 Haziran 2022’de TV100’de katıldığı “Az Önce Konuştum” programında yaptığı açıklamalar nedeniyle disipline sevk edilmişti. Sancak, “Tüm kulüplerin borcu inanılmaz seviyede. Bu derneklerle falan yönetilecek bir iş değil artık. Endüstriye uygun bir şirketleşme olursa ve bir gün Allah korusun, TMSF’ye düşerse Beşiktaş, ihaleye girip alacağım. Bir konsorsiyum oluşturacağım. Beşiktaş’ı Asya’nın Şampiyonlar Ligi şampiyonu haline getireceğim” demişti.

Ajansspor manşete taşıdı

Ajansspor, Ethem Sancak’ın Beşiktaş’ın Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu’na (TMSF) düşebileceğini söylemesine vurgu yaparak konuyu manşete taşıdı. Haberimiz sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve ardından da Beşiktaş camiasından Sancak’a karşı tepkiler gecikmedi. Ve bazı üyelerin başvurusu üzerine Beşiktaş Disiplin Kurulu da Ethem Sancak’ın oy birliği ile üyelikten ihraç edilmesini karar verdi. İhraç kararını da ilk veren Ajansspor oldu. İhraç kararını yürürlüğe sokma yetkisi ise Beşiktaş Yönetim Kurulu’nun tasarrufunda bulunuyor.

ATİLLA TÜRKER’İN TÜM YAZILARINI OKUMAK İÇİN TIKLA

AYM’de İrfan Fidan neden kaybetti?
Anayasa Mahkemesi'nde yapılan başkanlık seçimlerini 8 oy alan Zühtü Arslan kazanması, İrfan Fidan'ın kaybetmesi ne anlama geliyor? DW Türkçe'den Alican...
Norveç’in Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı
Norveç'in Ankara Büyükelçisi'nin ülkede yarın Kur'an-ı Kerim'e karşı saldırı içeren bir protesto gösterisi planlandığının öğrenilmesi üzerine Dışişleri Bakanlığına çağrıldığı bildirildi.
Fin halkı İsveç olmadan NATO’ya katılmaya sıcak bakıyor
Finlerin çoğu, İsveç'in NATO üyeliğine yönelik onay süreci Türkiye'nin karşı çıkması nedeniyle daha da uzadığı takdirde bu ülkeyi beklememeleri gerektiğini...
Türkiye’nin kabul etmediği asbestli gemi batırılacak
Türkiye'nin çevrecilerin yoğun tepkisi sonucu sökümünü gerçekleştirmeyi kabul etmediği asbestli Brezilya gemisi, Atlas Okyanusu'nda batırılacak.
AYM Başkanlığı’na yeniden Zühtü Arslan seçildi
2015 yılından bu yana Anayasa Mahkemesi başkanlığını yürüten Zühtü Arslan bu göreve üçüncü kez seçildi.
Nebati: EYT’nin bütçeye maliyeti 255 milyar lira
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT düzenlemesinin 2023 bütçesine maliyetinin 255 milyar lira olduğunu açıkladı. Nebati, "Kasada hazır duruyor"...
Ortadoğu’daki gerilim İsrail’le normalleşmeyi nasıl etkiler?
Türkiye seçimler öncesinde bir taraftan İsrail ile normalleşme sürecini devam ettirmek isterken, diğer yandan Filistin konusunda hassas tabanını gözetmeye çalışıyor.
AKP iktidarına yön veren aktör: MHP
Sinan Ateş cinayetiyle gündemde olan MHP'ye kim oy veriyor? Siyasete nasıl yön veriyorlar? DW Türkçe'den Burcu Karakaş, 54. yaşını kutlamaya...
AB’den Bulgaristan-Türkiye sınırına İHA gönderme planı
AB Komisyonu, yasa dışı göçün engellenmesi için dört maddelik plan açıkladı. Önlemler arasında Türkiye-Bulgaristan sınırına İHA'lar gönderilmesi ve Frontex'in varlığının...
İsveç’ten Erdoğan’a yanıt: NATO mutabakatında din konusu yok
İsveç Dışişleri Bakanı, Türkiye ile NATO üyeliği için imzaladıkları mutabakatta din konusunun ve ifade özgürlüğünden tavizlerin yer almadığını söyledi. Macaristan'dan...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ